Dlaczego produkujemy za mało kolagenu?

Dlaczego produkujemy za mało kolagenu?

Mamy dwa główne powody tego, że produkcja kolagenu w organizmie jest zbyt niska. Pierwsza sprawa to braki w witaminie C. W zależności od stanu zdrowia i tego ile witaminy C dostarczamy może zmieniać się produkcja kolagenu. Witamina C oraz kolagen to właśnie takie połączenie, które upiększa i buduje ciało.

Ważne będzie to, by mieć świadomość jak duża ilość witaminy C tak naprawdę będzie nam potrzebna, by poprawiać produkcję kolagenu. Jeśli chcemy odczuć korzyści dla organizmu można zakładać, że spożycie powinno być nawet od 3 do 5 gram dziennie. Jak się okazuje roślinne źródła nie zaspokoją popytu i pojawia się kwestia związane z obowiązkową suplementacją. To wszystko wynika ze stresującego życia i wieku.

Drugim powodem, to krzemionka

Druga sprawa to badania, które podają nam informację o tym, że krzemionka to bardzo ważny składnik, który odpowiada również za to, że organizm produkuje kolagen. Trzeba również pamiętać, że kolagen buduje się od środka a nie od zewnątrz. Wiele firm oferuje nam kosmetyki, które w składzie mają kolagen, ale jest to marketingowa ściema, ponieważ kolagen to struktura, która ma bardzo duże komórki i przez skórę nie jest w stanie się przedostać. Spożywając jagody czy śliwki to właściwie jak dostarczanie zastrzyków z kolagenu.

Niedobór kolagenu

Jeśli jemy odpowiednie ilości kwasów tłuszczowych OMEGA nasza skóra będzie otoczona warstwą tłuszczową i dostanie ochronę. Dalej można oczekiwać, że stymulowana będzie właśnie produkcja kolagenu, który może decydować o tym jak będzie wyglądać nasza skóra, dlatego nie będzie można o nim zapominać. Olej z awokado będzie cenny, ponieważ mamy naukowe potwierdzenie, że wpływa również stymulująco na produkowanie kolagen.

Siemię lniane jest spoko

Dobrym wyborem będzie także siemię lniane, gdy tych składników dobrych dla naszego zdrowia jest bardzo wiele. Wszystkie zielone warzywa również zasługują na uwagę. Wydaje się, że dobrze będzie włączyć również do swojej diety seler naciowy. Niektórzy stawiają na naturalny miód Manuka, ale będzie to propozycja wyjątkowo kosztowna. Jednak w pielęgnacji skóry wykorzystywana między innymi od wieków przez Maorysów. Dla tych osób, które chcą dostarczyć do organizmu witaminę C takim dobrym wyborem i cennym źródłem może być również dzika róża, która niesie za sobą poważną dawkę cennej witaminy.